czwartek, 23 lipca 2015

NATURALNE MYDŁA ALEP (MYDŁA Z ALEPPO)

Dzisiaj opisujemy kolejną ciekawą rzecz na rynku produktów naturalnych, słynne mydła Alep (nazwa od miejscowości produkcji, Aleppo w Syrii)

Lecznicze, Oliwkowo-Laurowe Mydła ALEPPO

Jeśli poszukujecie w 100% naturalnego mydła powstałego z niealergizujących składników, soczyście zielone w środku, wyprodukowanego zgodnie z tradycyjną recepturą, która ma już ponad 4 tysiące lat...
Jeśli poszukujecie naturalnego panaceum na wiele problemów skórnych... 
To musicie koniecznie dowiedzieć się o oryginalnych Syryjskich i certyfikowanych mydłach z Aleppo.
Ceny na rynku są przystępne, a jakość gwarantowana, również dzięki wydawanym certyfikatom takim jak ECOCERT, COSMEBIO czy też potwierdzonym badaniom dermatologicznym.

Trochę o Aleppo - jednym z najsłynniejszych mydeł świata

Pierwsze wzmianki odnośnie produkcji mydła sięgają niezwykle odległych czasów, 5 tysięcy lat temu. Za odkrywców mydła uchodzą Fenicjanie, którzy jak się okazuje wynaleźli nie tylko pieniądze. Za "matkę wszystkich mydeł" uchodzi jednak tradycyjne szare mydło Alep, oryginalnie produkowane w Syrii w mieście Aleppo.

Nazwa Aleppo wywodzi się po prostu od miasta położonego w północno-zachodniej Syrii w którym te produkty są wytwarzane. Co czyni Aleppo najczystszym i jednym z najlepszych mydeł na świecie? Przede wszystkim unikalna i wielowiekowa receptura. Wysokiej jakości naturalne oleje roślinne z pierwszego tłoczenia połączone z tradycyjnymi metodami produkcji dają w efekcie produkt wyjątkowy, niepowtarzalny i stanowiący panaceum na wiele problemów skórnych.

Podstawowe mydło z Aleppo jest mydłem trójskładnikowym, które na podstawie receptury, powstaje z oleju z oliwek, oleju laurowego oraz ługu naturalnego. To właśnie prostota i wartości poszczególnych składników, stanowią o wartości mydła. Olej z oliwek jest istotnym źródłem witaminy E, pozostawia naszą skórę nawilżona, natłuszczoną oraz pozostawia na cerze warstwę ochronną. Z kolei olej laurowy (wawrzyn), charakteryzuje się właściwościami antyseptycznymi, a więc jest bakteriobójcze (prewencja przed zakażeniami na skórze atopowej) i ma właściwości silnie oczyszczające.
Dzięki swoim parametrom, we współczesnej medycynie, mydło Aleppo znajduje zastosowanie głównie w leczeniu cery atopowej (przy atopowym zapaleniu skóry), jak i również doskonale sprawdza się w innych dermatozach i egzemach, dla skóry trądzikowej, czy też u pacjentów borykających się z problemami łuszczycowymi.

W zależności od producenta, mydła Alep oferowane są też pod innymi nazwami handlowymi. Dlatego też możemy się spotkać z określeniami: szare mydło syryjskie, mydło oliwkowo-laurowe, savon d’Alep, mydło ghar czy po prostu mydło laurowe. 


Jak powstaje oryginalne mydło z Aleppo?

Nie wchodząc głęboko w proces produkcji, po długotrwałym gotowaniu i mieszaniu składników, mydła przelewane są dużych form, gdzie obłożone specjalnym pergaminem schną. Oryginalność pochodzenia mydła Aleppo potwierdzona jest ręcznym odciśniętą pieczęcią na jego powierzchni. Mydła po wyschnięciu, są cięte (również ręcznie) na mniejsze kostki.

Teraz przychodzi kolej na najważniejszy etap produkcji, to jest „leżakowanie”. Od czasu leżakowania zależy jakość mydła i jego bogactwo w składniki lecznicze i naturalne. Wg tradycyjnej receptury, mydło Alep, nie powinno leżakować krócej aniżeli 9 miesięcy. W tym okresie mydła zdecydowanie zmieniają barwę i z soczyście zielonych stają się beżowe lub bardziej brunatne, w zależności od udziału procentowego oleju laurowego w mydle. Niemniej, wnętrze mydła pozostaje jednak soczyście zielone o czym można się przekonać po przekrojeniu mydła.

Jak już opisywaliśmy wcześniej, czteroskładnikowe mydła z Aleppo mogą się charakteryzować różnymi właściwościami, z przewagą nawilżających lub leczniczych (bakteriobójczych) i jest to zależne głównie od stężenia oleju laurowego w mieszance mydła. Obecnie w sprzedaży spotykamy mydła wykonane tylko i wyłącznie z oliwy z oliwek czyli bez zastosowania oleju laurowego, aż po takie, które w swoim składzie mają nawet 80% oleju laurowego.

Decyzja, które mydło wybrać będzie zatem zależeć od efektów jakich oczekujemy po stosowaniu. Poniżej krótko też opiszemy, w jaki sposób dobrać właściwe stężenie (% zawartość oleju laurowego) mydła Aleppo dla siebie bądź dziecka. 

Które Mydło z Aleppo powinno się wybrać ?

Co do zasady, naturalne mydła Alep są idealnym rozwiązaniem gdy mamy do czynienia z bardzo suchą i wrażliwą skórą oraz dla osób o cerze skłonnej do podrażnień i z występującym miejscowo stanem zapalnym (rumieniem).


Aleppo mydło w przekroju


Dwa podstawowe składniki naturalne czyli olej oliwny oraz olej laurowy oraz zastosowane ich odpowiednie proporcje, decydują o podstawowych właściwościach gotowego mydła Alep.
Składnik główny czyli olej z oliwek charakteryzuje się silnymi właściwościami nawilżającymi, poprzez wspomaganie funkcji odbudowy płaszcza hydrolipidowego i wydzielanie sebum. Dzięki zastosowaniu tego składnika nasza skóra staje się jędrna, nawilżona i szybciej regeneruje się.
Tymczasem olej laurowy wykorzystywany w mydłach z Aleppo (w różnych proporcjach/stężeniach), charakteryzuje się właściwościami leczniczymi, a w szczególności działa antyzapalnie, przeciwgrzybiczno i jest antyseptyczny.

Ogólna zasada jest taka, że im więcej procentowego udziału oleju laurowego w stosunku do oleju oliwnego tym mniejsze właściwości nawilżające, a większe lecznicze. Mydła z miasta Aleppo ze względu na swoje właściwości idealnie sprawdzają się w dbaniu o skórę atopową u osób dotkniętych atopowym zapaleniem skóry.

Reasumując, w doborze odpowiedniego dla skóry mydła Alep, kierujemy się przede wszystkim oczekiwanymi efektami stosowania i wybieramy spośród mydeł o różnej zawartości % oleju laurowego (różne dostępne stężenia). I tak:

Według naszej wiedzy, osoby, które po raz pierwszy będą stosować mydło z Aleppo, powinny zacząć od stężeń mniejszych, gdzie zawartość oleju laurowego nie przekracza 5%.Technika rozpoczynania od stężeń mniejszych i stopniowe używanie mydeł coraz „mocniejszych”, pozwoli zaadoptować się skórze i przyzwyczaić do produktów naturalnych i bezboleśnie „odstawić” dotychczas używane wersje syntetyczne.

Poniżej znajdziecie ogólne opisy właściwości dla mydeł o różnych stężeniach oleju laurowego:

(1)
Mydło z Aleppo, Pure Olive 100% oleju z oliwek:
To najdelikatniejsze ze wszystkich mydeł Alep, zawierające wyłącznie olej z oliwy (bez oleju laurowego). 

(2)
Mydło z Aleppo, stężenie 5%: 
Jest mydłem o silnych właściwościach nawilżających i delikatnych cechach leczniczych. Stosuje się jako mydło wyjściowe przy pierwszym stosowaniu Alep i bardzo delikatnych, niezauważalnych zmianach skórnych. Mydła Aleppo, w tym stężeniu są najchętniej kupowanymi, również ze względu na restrykcyjne certyfikaty, takie jak ECOCERT czy COSMEBIO. Stosuje się je się gdy jedynym oczekiwanym rezultatem jest ekstremalne nawilżenie oraz dla niemowląt.

(3)
Mydło z Aleppo, o stężeniu 12%: 
To kolejne mydło, które stanowi kolejny etap w procesie odnowy stanu skóry i stosowane wtedy gdy wypróbowano już mydła o stężeniach do 5% i nie zanotowano negatywnych skutków używania na skórze. Po mydła o tej zawartości oleju laurowego, sięgają osoby, które oczekują silniejszego efektu leczniczego (antyzapalne, antygrzybicze i antyseptyczne).

(4)
Mydła z Aleppo, o stężeniach ok. 20%: 
są to mydła uniwersalne i stosowane w ramach codziennej higieny ogólnej dla całej rodziny. Można je z powodzeniem stosować do mycia twarzy, jak i reszty ciała, a nawet włosów. Mydła o stężeniu do 20% nie są traktowane jako preparat stosowany leczniczo, lecz mają już cechy redukujące świąd czy też rumień zapalny.

(5)
Mydła z Aleppo o stężeniach ok. 40 % i więcej: 
Szare mydła o silnych właściwościach leczniczych przy jednoczesnym zachowaniu funkcji nawilżania skóry (działanie oleju oliwnego). Alep o tym stężeniu właściwie nie stosuje się na co dzień tylko w okresie prowadzenia kuracji leczniczej mającej na celu leczenie różnych dermatoz, włączając silne zmiany zapalne występujące w atopowym zapaleniu skóry.

(6)
Mydła z Aleppo o stężeniach powyżej 70%: 
Taki Alep w zasadzie nie stosuje się na skórę ale wykorzystuje na przykład do prania ręcznego. Bardzo silne właściwości wysuszające nie są sprzyjające w stosowaniu na skórze atopowej czy w innych dermatozach, gdzie suchość skóry należy do objawów głównych. 
Natomiast do prania dla alergików czy atopików i członków ich rodziny, doradzamy zakup specjalnych płatków do prania na bazie mydła marsylskiego Le Cerail.

(7)
Mydła z Aleppo o stężeniu 12% z rożnymi dodatkami: 
Z naszego doświadczenia i innych atopowych rodziców, dla skóry podatnej na alergię i częste podrażnienia w tym dla atopików, zalecamy stosowanie mydła Alep z zawartością Oleju Nigella (czarnuszka siewna).

(8)
Mydła z Aleppo w płynie: 
To rozwiązanie dla osób, które cenią sobie oprócz walorów leczniczych również wygodę. Oryginalne Aleppo w płynie, produkowane również w Syrii, zachowuje wszelkie walory mydła o 5% stężeniu oleju laurowego i jest bardzo wygodne w stosowaniu w stosunku do dużych i bardzo twardych „standardowych” kostek mydła wykonanego ręcznie wg starodawnych receptur.

Oryginalne i sprawdzone Mydła Aleppo można kupić tu:
http://www.bestmedicalbrands.com/mydlo-aleppo--syria-BIO-oryginalne

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz